Nová jednotka Etherea XKE s technológiou filtrácie nanoe™ X Mark 2 – KLIMAVEX blog

Nová jednotka Etherea XKE s technológiou filtrácie nanoe™ X Mark 2

Inteligentné riešenie, vďaka ktorému udržíte svoju domácnosť čistú, príjemnú a útulnú.

Spoločnosť Panasonic predstavila novú jednotku Etherea generácie XKE, ktorá v sebe ukrýva hneď niekoľko vylepšení:

1. Vysoká účinnosť

Špičková energetická účinnosť až A+++ pri vykurovaní a chladení, pričom sezónna účinnosť SEER bola vylepšená až na hodnotu 9,5!

Prezrieť produkty: https://bit.ly/3fJiamF

2. Aerowings 2.0

Technológia Aerowings 2.0 (u veľkostí 25, 35, 42) od spoločnosti Panasonic sa skladá z dvoch nezávislých automatických výfukových klapiek, ktoré koncentrujú prúd vzduchu pri chladení a vykurovaní a zabezpečujú jeho rovnomernú distribúciu po celej miestnosti. Vďaka zväčšenej doplnkovej klapke, ktorá má oproti bežným konštrukčným riešeniam viac ako dvojnásobnú hĺbku (až 72mm), dokáže jednotka presne smerovať vzduch tam, kam potrebuje.

Okrem lepšieho usmernenia vzduchu, zaisťuje nové umiestnenie hlavnej klapky aj prevenciu kondenzácie, pretože medzi klapkou a krytom jednotky už nie je žiadna medzera.

Okrem toho je jednotka vybavená ventilátorom so zväčšeným priemerom, čím dosahuje dostatočne silný prúd vzduchu pri veľmi nízkej hlučnosti.

SPRCHOVÉ CHLADENIE

Technológia Aerowings 2.0 ponúka vylepšenú funkciu sprchového chladenia (podobné Coanda efektu), ktorá pri chladení rovnomerne usmerňuje prúd vzduchu smerom k stropu a dosahuje tak príjemné ochladenie celej miestnosti. Ochladený vzduch tak bude pomaly padať od stropu do spodnej časti miestnosti, namiesto priameho vyfukovania ochladeného vzduchu do priestoru.

Prezrieť produkty: https://bit.ly/3fJiamF

DIFÚZNE VYKUROVANIE

Naopak, pri vykurovaní smeruje technológia Aerowings 2.0 vyfukovaný prúd vzduchu smerom nadol, čím dosahuje podobný účinok, ako podlahové vykurovanie, kedy ohrievaný vzduch stúpa zdola nahor a prirodzene napĺňa celú miestnosť.

Prezrieť produkty: https://bit.ly/3fJiamF

Niečo navyše 💡

Na diaľkovom ovládači je možné uložiť umiestnenie vnútornej jednotky, čím sa vzduch automaticky nasmeruje do stredu miestnosti.

Prezrieť produkty: https://bit.ly/3fJiamF

3. Kvalita vzduchu

Jednotky Etherea sú vybavené vysokoúčinnou filtráciou vzduchu pomocou technológie nanoeTM X mark 2, s výhodami hydroxylových radikálov (ktorá odstraňuje pachy, zabraňuje množeniu baktérií, plesní a alergénov) a s potvrdeným inhibičným účinkom aj na nový koronavírus (SARS-CoV-2).

Ako udržuje technológia nanoeTM X čistý a zdravý vzduch?

NanoeTM X zachytáva baktérie, ktorým vygenerované OH radikály následne odoberú vodík a transformujú ho na vodu, čím potláčajú ich bakteriálnu aktivitu. Za 1 sekundu dokáže technológia nanoeTM X Mark 2 vyprodukovať až 9,6 mld. OH radikálov. Nanočastice obsahujú v sebe 1000x viac vlhkosti, ako negatívne ióny (generované pri filtrácii pomocou ionizácie), čo pozitívne vplýva aj na užívateľov (vláčnejšia pokožka a jemnejšie vlasy) a navyše majú 6x dlhšiu životnosť, čo im dáva dostatok času na to, aby sa rozptýlili čo najďalej od zdroja a vyplnili celý filtrovaný priestor.

Viac o technológii nanoeTM X: https://bit.ly/34l5T2h

Bez údržby, bez potreby výmeny

NanoeTM X Generator Mark 2 je patentovaný bezfiltrový čistiaci systém, vyrobený z titánu, ktorý nevyžaduje žiadnu údržbu.

NanoeTM X Mark 2

Prezrieť produkty: https://bit.ly/3fJiamF

Niečo navyše 💡

Čistenie pomocou nanoe™ X môže byť v prevádzke súbežne s funkciou chladenia alebo vykurovania, ale môže fungovať aj samostatne vo ventilačnom režime, ako dizajnová interiérová čistička vzduchu, ktorá nezaberá miesto na podlahe. Vďaka tomu umožňuje jednotka Etherea užívateľom súčasne vyriešiť chladenie, vykurovanie a aj čistenie vzduchu len z jedného zariadenia.

4. Nový dizajn

Spoločnosť Panasonic starostlivo navrhla novú jednotku Etherea, aby ponúkla elegantné a štýlové dizajnové riešenie, ktoré je vhodné do každého interiéru. Jej elegantný, jednoliaty a kompaktný dizajn, jednoducho splní požiadavky aj náročnejších moderných priestorov.

  • elegantný vzhľad a lepšie usmernenie vzduchu, pričom hlavná spodná klapke je v celej šírke jednotky
  • nízkohlučná prevádzka s akustickým tlakom v 1m len 19dB(A)
  • kompaktný, úzky dizajn, ktorý úhľadne pasuje na stenu
  • zjednodušený, čistý povrch

Prezrieť produkty: https://bit.ly/3fJiamF

5. Inteligentné ovládanie

Jednotky Etherea majú integrovaný Wi-Fi adaptér, vďaka čomu je možné ich ovládať diaľkovo, pomocou akéhokoľvek smart zariadenia. Prehľadná a užívateľsky jednoduchá aplikácia Panasonic Comfort Cloud, je dostupná pre operačné systémy iOS aj Android. Okrem Wi-Fi ovládania, je možné jednotky pripojiť aj na nadradené vzdialené ovládanie cez BMS (Modbus, KNX).

Niečo navyše 💡

Prostredníctvom aplikácie Panasonic Comfort Cloud je možné prepojiť jednotky Etherea s hlasovým asistentom Amazon Alexa a využívať tak možnosť ovládania jednotky bez nutnosti dvihnúť prst😉.

Prezrieť produkty: https://bit.ly/3fJiamF

Ak zvažujete inštalovať do Vašej domácnosti klimatizáciu, môžete na našich stránkach vyplniť jednoduchý formulár a naša partnerská firma Vám zašle nezáväznú orientačnú cenovú ponuku.

Mám záujem o nezáväznú cenovú ponuku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments