Exkluzívny ventilátor pre kúpeľne a malé miestnosti PUNTO EVO – KLIMAVEX blog

Exkluzívny ventilátor pre kúpeľne a malé miestnosti PUNTO EVO

VORTICE ZNOVA UDÁVA SMER

Taliansky výrobca špičkových ventilátorov opäť prichádza s novinkou v rade odsávacích ventilátorov do domácností a stredných komerčných objektov. Ide o revolučný model, ktorý svojimi vlastnosťami predbieha konkurenciu v mnohých parametroch. Či už ide o extrémne nízku hlučnosť (pod 21dB(A)), vysokú ochranu proti vode (certifikované krytie IP45 – ochrana proti tryskajúcej vode) alebo nízku spotrebu energie (5W). Nízku hlučnosť a spotrebu sa podarilo dosiahnuť použitím špeciálne tvarovanej vrtule s diagonálne umiestnenými lopatkami v kombinácii s usmerňovačom nasávaného vzduchu pre zníženie turbulencie.

Všetky modely sú štandardne vybavené dvojotáčkovým motorom, čiže ventilátor je možné použiť aj pre kontinuálne odvetrávanie. Navyše je motor vybavený guľôčkovými ložiskami pre garantovanú dlhú životnosť (vyše 30.000 hodín). Cieľom vývoja bolo zostaviť model, ktorý bude spĺňať vyššie uvedené vlastnosti a súčasne dokáže dosiahnuť vysoký vzduchový výkon pri dostatočnom výtlaku. To všetko sa podarilo splniť a vznikla nová vlajková loď v rade domácich ventilátorov s názvom VORTICE PUNTO EVO. Pre splnenie aj tých najnáročnejších požiadaviek je k dispozícii 5 verzií (štandard (LL), so základným časovačom (LL T), so zdokonaleným časovačom (LL TP), so snímačom vlhkosti (LL TP-HCS) a so snímačom pohybu (PIR)) vo dvoch veľkostiach s pripojením na potrubie D100mm (model ME 100/4“) a D120mm (model ME 120/5“).

U modelov so základným časovačom ostáva ventilátor v chode po vypnutí svetla ešte po dobu prednastaveného časového oneskorenia 3 až 20 minút. Úplnou novinkou je tzv. zdokonalený časovač, ktorý dáva užívateľom ďalšie možnosti pre ovládanie ventilátora (oneskorený rozbeh, oneskorený dobeh a možnosť automatického zapínania v prednastavenom cykle). U verzie so snímačom vlhkosti sa ventilátor automaticky uvedie do prevádzky pri prekročení prednastavenej hodnoty 60,70,80 alebo 90% relatívnej vlhkosti ale taktiež, ak rýchlo stúpne okolitá vlhkosť. Táto verzia je tiež vybavená zdokonaleným časovačom s funkciou oneskoreného rozbehu a dobehu. U verzie s pohybovým snímačom je základný časovač, čiže ventilátor sa uvedie do prevádzky pri zaznamenaní pohybu a vypne sa po prejdení prednastaveného času 3 až 20 minút od momentu, keď prestane registrovať pohyb.

Ďalšou výhodou je flexibilita a jednoduchosť montáže, pretože ventilátor je možné montovať v akejkoľvek polohe (stena, strop). Telo ventilátora je vyrobené z anti-UV ABS umelej hmoty, ktorá sa vyznačuje pevnosťou a dlhoročnou farebnou stálosťou.

Pre náročnejších zákazníkov je možné dodať modely PUNTO EVO PRO v špeciálnom vyhotovení s povrchovou úpravou nanášanou pomocou nanotechnológie (vzhľad chrómový, medený, strieborný, zlatý).

Fotogaléria

Dokumenty na stiahnutie: Punto EVO letak

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
3 years ago

zaujímavé riešenie, určite odporučíme našim klientom. Páči sa mi najmä výkon a hlučnosť.