Úsporné vykurovanie klimatizáciou – KLIMAVEX blog

Úsporné vykurovanie klimatizáciou

Úsporné vykurovanie klimatizáciou

Toto slovné spojenie sa vám môže javiť ako nezmysel, no technológia klimatizácií naozaj pokročila. Vďaka tomu nám už neslúžia len v horúcom lete.

Práve naopak. Čoraz častejšie ich využívame aj v zimných mesiacoch, kedy potrebujeme naše obydlia vykurovať. Ide o klimatizácie s možnosťou reverzného cyklu a plynulou reguláciou výkonu kompresora pomocou technológie DC inverter.

Tieto dokážu zabezpečiť dva spôsoby prevádzky:

  • chladenie v lete,
  • vykurovanie v zime.

Obávať sa nemusíte ani vysokej spotreby elektrickej energie a následných horibilných faktúr. Princíp fungovania klimatizácií s inverterom je totiž naozaj jednoduchý a vďaka riadeniu výkonu aj úsporný. Vykurovanú miestnosť rýchlo ohrejú na požadovanú teplotu a potom už túto teplotu len udržiavajú na danej úrovni. Vďaka tomu nedochádza ani k prekurovaniu miestností, ani k výkyvom teplôt.

Používanie klimatizácie s funkciou vykurovania nie je obmedzené len na pár mesiacov v roku. V závislosti od modelu dokáže vykurovať až do vonkajšej teploty -20°C. Výkonom sa pritom pokojne vyrovná aj tradičným vykurovacím telesám, na ktoré sme zvyknutí, ako napríklad radiátor. V porovnaní s ním bude ale klimatizácia úspornejšia pre vašu peňaženku.

Okrem príjemnej teploty v miestnosti sa navyše klimatizácia postará aj o čistotu vzduchu. Práve to je kľúčové pre zdravé bývanie.

V našej ponuke nájdete hneď niekoľko takýchto multifunkčných klimatizácií svetových značiek, ako PANASONIC alebo AIRWELL. Ozvite sa nám a bývajte zdravšie!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments