Rekuperačné jednotky Dantherm riešia problém s efektívnym vetraním – KLIMAVEX blog

Rekuperačné jednotky Dantherm riešia problém s efektívnym vetraním

Moderné bývanie si žiada moderné riešenia. Klasické vetranie prúdením vzduchu cez otvorené okno je už dávno minulosťou. Straty tepla a neefektívnosť sú len malými nedostatkami v porovnaní s možnými roztočmi a plesňami. Rekuperačná jednotka Dantherm dokáže vyriešiť všetky tieto problémy.

Výmenník tepla resp. rekuperátor, dokáže minimalizovať tepelné straty tým, že teplo z odvádzaného vzduchu akumuluje a spätne ho odovzdáva do čerstvého vzduchu z vonkajšieho prostredia. Takýmto vetraním sa miestnosť neochladí tak razantne, ako pri obyčajnom vetraní cez otvorené okná.

Rekuperačná jednotka Dantherm navyše riadi vetranie automaticky. Prívod čerstvého vzduchu a odvádzanie vydýchaného vzduchu spolu s nadbytočnou vlhkosťou z prania, varenia alebo zo sprchy sa deje bez potreby zásahu užívateľa, len na základe vopred nastavených hodnôt. Klíma vo vašom byte alebo dome je tak vďaka automatickým procesom vetrania s rekuperáciou, neustále príjemná a neškodlivá.

Prečo práve vetracie jednotky od dánskej spoločnosti Dantherm?

Jednou z najpodstatnejších výhod je vyše 60-ročná skúsenosť s navrhovaním a výrobou vetracích systémov. Vyše pol storočia skúseností a praktických vylepšení Dantherm zaručuje spoľahlivosť a istotu. Rekuperačná jednotka šetrí nielen vaše energie a zdravie, ale aj financie. Ku komfortu produktov spoločnosti Dantherm patrí aj možnosť ovládania vetracej jednotky pomocou aplikácie v smart zariadeniach s operačným systémom iOS aj Android. Nastavenie hodnôt ideálneho vetrania a teploty v interiéri zvládnete pomocou pár jednoduchých klikov aj diaľkovo.

Rekuperačné jednotky Dantherm sú dostupné v rôznych veľkostiach (nominálne vzduchové výkony v rozsahu 50 až 530m3/h) a prevedeniach (vertikálne, horizontálne, podstropné). Zariadenia sú vybavené vysoko úspornými ventilátormi s EC motormi, v závislosti od rady/prevedenia môžu byť vybavené hliníkovým alebo plastovým protiprúdovým rekuperátorom s účinnosťou 86%-96%.

Spoločnosť Dantherm je svetovým výrobcom nielen vetracích a rekuperačných jednotiek, ale aj odvlhčovačov, mobilných vykurovacích a chladiacich jednotiek, klimatizácií pre chladenie technológií a podobne. Technické prevedenie európskych štandardov, kvalitné spracovanie a dlhá životnosť spolu s nadštandardnými službami technickej podpory od lokálnych importérov, uprednostňujú zákazníci po celom svete. Aj preto Dantherm spolupracuje s poprednými výrobcami komponentov, ako je Heatex, Mitsubishi, Danfoss či Ziehl-Abegg.

Sortiment rekuperačných jednotiek Dantherm od dánskeho výrobcu s certifikáciou Passive House nájdete na našej stránke https://www.klimavex.sk/vetranie/danthermrekuperacia/

Náhľad na certifikát – „Certifikat Passive House

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments