Panasonic nanoeX – potvrdený inhibičný účinok na nový koronavirus – KLIMAVEX blog

Panasonic nanoeX – potvrdený inhibičný účinok na nový koronavirus

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, vzduch je neoddeliteľnou súčasťou vášho života.
Pomocou technológie nanoeX sa spoločnosť Panasonic usiluje zabezpečiť, aby sa každý človek mohol tešiť lepšiemu zdraviu a komfortu.

Nechajte Panasonic, aby sa postaral o kvalitu vzduchu
v interiéri

Technológia nanoeX dokáže eliminovať široké spektrum baktérií, vírusov, znečisťujúcich látok a odstraňuje rôzne pachy z prostredia. Táto patentovaná technológia je schopná zabezpečiť lepšiu kvalitu vzduchu v domácnostiach aj komerčných priestoroch.

7 účinkov jedinečnej technológie spoločnosti Panasonic – nanoeX

Technológia nanoeX prináša prírodný čistiaci prostriedok – hydroxylové radikály (OH radikály) do interiéru, aby pomohla vytvoriť ideálne prostredie. Technológia hydroxylových radikálov neutralizuje škodliviny, vírusy a baktérie, čím čistí vzduch a zbavuje ho zápachu. Táto vyspelá nanotechnológia dokáže redukovať znečisťujúce látky aj z hustých tkanín (závesov, roliet, kobercov), tvrdých povrchov a samozrejme zo vzduchu, ktorý dýchame.

Systém čistenia vzduchu nanoeX je účinný proti 99% určitých poletujúcich
a priľnavých plesní, vírusov, baktérií a peľových alergénov.

Nezávislé výsledky testov potvrdzujú inhibičný účinok klimatizácií Panasonic s nanoeX technológiou na nový koronavírus (SARS-CoV-2).

Spoločnosť Texcell, globálna zmluvná výskumná organizácia, potvrdila u klimatizácií s technológiou nanoeX až 91,4%  inhibičný účinok na nový koronavírus (SARS-CoV-2) v priestore 6,7 m3 za dobu 8 hodín.

Ako udržuje technológia nanoeX čistý a zdravý vzduch?

nanoeX zachytáva baktérie -> OH radikály berú baktériám vodík -> OH radikály transformujú vodík v baktériách na vodu a potláčajú bakteriálnu aktivitu. Za 1 sekundu dokáže technológia nanoeX vyprodukovať 4,8 mld. OH radikálov. Väčšie množstvo radikálov zvyšuje účinnosť odstránenia znečisťujúcich látok.

Ako udržuje nanoeX vzduch čerstvý a čistý

V septembri 2020 overila spoločnosť Panasonic v spolupráci so spoločnosťou Texcell, inhibičný účinok technológie nanoeX s výhodami hydroxylových radikálov, na nový koronavírus pomocou generátoru nanoeX v malom testovacom priestore (45l). Pre ďalšie skúmanie, si vyžiadala spoločnosť Panasonic testovanie pomocou klimatizácie s nanoeX technológiou vo väčšom priestore. Po vykonaní testov spoločnosť Texcel potvrdila, že klimatizácia s nanoeX má 91,4% inhibičný účinok na nový koronavírus,
v skutočnom priestore 6,7 m3 za dobu 8 hodín.

Efektivita technológie nanoeX bola testovaná externými laboratóriami
v Nemecku, Dánsku, Malajzii a Japonsku. Túto technológiu je možné využívať ako v domácnostiach, tak aj v komerčných priestoroch, kde je požadovaná vyššia kvalita vzduchu, napr. kancelárie, nemocnice, zdravotnícke strediská
a hotely.

Klimatizácia Panasonic ETHEREA so systémom čistenia vzduchu nanoeX:

  • Ekologické chladivo R32
  • Aerowings: kontrola smeru prúdenia vzduchu
  • Jemné suché chladenie: prevencia rýchleho zníženia vlhkosti v miestnosti
  • Silnejší prúd vzduchu: rýchle dosiahnutie požadovanej teploty
  • Super tichá prevádzka (iba 19 dB)
  • Ovládanie cez internet
  • Nulová potreba údržby (technológia nanoeX nevyužíva filtračný systém a jedná sa o riešenie vyrobené z titánu, ktoré nevyžaduje údržbu).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments